BTO istnieje, jako niezależna firma od 1995 roku. Nasza tradycja w handlu bateriami (pod innym statusem i inną nazwą) jednak datuje się od roku 1990. Od tego czasu nasza firma angażuje swoją energię, wiedzę i doświadczenie w sprzedaż (zarówno hurtową, jak i detaliczną) oraz techniczną obsługę różnych źródeł zasilania (stąd bierze się nasza nazwa - akronim BTO - Battery Trade Office).

Współpracujemy z takimi dostawcami, jak Panasonic Eneloop, Rayovac, Energizer, Duracell, GP, Philips, Varta, Vitzrocell/Tekcell oraz firmą Ultralife, ale też operujemy pod naszym własnym znakiem handlowym - BTO. Produkty pod naszą marką trafiają nie tylko do Polski, ale również na Litwę, Łotwę, Węgry, do Włoch, Niemiec Meksyku i wielu innych państw.

W naszej działalności projektujemy pakiety do zasilania urządzeń, zgodnie z potrzebami klientów. Podczas procesu projektowania uwzględniamy indywidualne wymagania klienta odnośnie specyfikacji pakietu (napięcia i prądu zasilania, czasu pracy, dostępnej przestrzeni) a także wymagania wynikające z obowiązujących przepisów prawa. Projekt jest szczegółowo uzgadniany z klientem dla zapewnienia optymalnych parametrów projektowanego wyrobu. Zaprojektowane prototypy pakietów przechodzą szczegółowe badania/testy w naszym laboratorium w celu weryfikacji spełniania założonych parametrów eksploatacyjnych.

Precyzyjne zgrzewanie

Budowa ogniw całkowicie wyklucza wykonywanie połączeń metodą lutowania. Jedyną technologią pozwalającą bezpiecznie i pewnie wykonywać tę operację jest zgrzewanie. Ze względu na specyfikę budowy ogniw litowych, używane mikrozgrzewarki muszą zapewniać bardzo dużą dokładność dawkowania energii – większą niż dla technologii tradycyjnych. W BTO w procesie zgrzewania stosujemy obecnie najnowsze zgrzewarki Miyachi. Pozwala to na uzyskanie najwyższej jakości zgrzewanych pakietów. Proces zgrzewania jest tylko jednym z wielu etapów tworzenia pakietów akumulatorów, ale należy pamiętać, że każdy pakiet będzie na tyle dobry, na ile jest jego najsłabszy element. Jak wiadomo pakiety te są budowane z pojedynczych ogniw, dlatego od jakości pojedynczego ogniwa zależy trwałość i wydajność całego pakietu. By budować dobrej jakości pakiety akumulatorów konieczne jest selekcjonowanie ogniw używanych w dalszym procesie produkcyjnym. Nawet najlepsi producenci ogniw dopuszczają pewną tolerancję deklarowanych parametrów. Proces selekcji pomaga dobrać ogniwa do pakietu tak, by jak miały jak najbardziej zbliżone parametry. Ze względu na to, że w technologiach litowych powszechnie stosuje się równoległe łączenie ogniw dla zwiększania pojemności, proces ten musi być wykonywany ze szczególną dokładnością.

Technologie litowe

To właśnie technologie litowe od pewnego czasu stały się naszą specjalnością. Poza szeroką ofertą specjalistycznych baterii litowych o napięciach 3,6 V i 3 V oferujemy też ogniwa i pakiety akumulatorów w technologiach litowych, których wybrane modele prezentujemy na stronie www.bto.pl w zakładce „pakiety akumulatorów”. Pakiety stosuje się ze względu na niskie napięcie pojedynczych ogniw. W przypadku technologii NiMh, ogniwa łączy się praktycznie tylko szeregowo. Nieco inaczej sprawa wygląda dla technologii litowych. Tam po spełnieniu kilku warunków buduje się pakiety oparte o szeregowe i równoległe łączenie ogniw.

Na początku konieczny jest po­miar kilku cech każ­dego pojedynczego ogniwa przed mon­tażem w pakiety: pojemności, napię­cia i rezystancji we­wnętrznej. Wszyst­kie produkowane przez BTO pakiety przechodzą ten etap produkcyjny. Warto wspomnieć, że jako jedyna firma w Polsce, BTO ma specjalistyczne oprzyrządowanie do zgrzewania wyprowadzeń osio­wych do baterii litowych.

Nasze doświadczenie w produkcji różnego rodzaju pakietów bateryjnych i akumulatorowych opiera się na wieloletniej praktyce i tysiącach wykonanych regeneracji. Do produkcji pakietów, regeneracji oraz selekcjonowania używamy sprzętu o najwyższej jakości. Służą do tego zaawansowane technologicznie testery baterii i akumulatorów Neware.

Inwestujemy w nowoczesne technologie, sprzęt, aparaturę co przekłada się na jakość naszych produktów.

Jako jedyni możemy pochwalić się prototypem zgrzewarki Miyachi (wyjątkowa na skalę światową) przeznaczoną do produkcji skomplikowanych pakietów.

Tester Neware

Głowica zgrzewarki

Z myślą o poszerzeniu oferty i ułatwieniu projektowania i budowy pakietów akumulatorów stworzyliśmy specjalne narzędzie. Pozwala ono dostosować pakiet do własnych potrzeb. Takie możliwości daje Konfigurator Pakietów.

Skorzystaj już teraz: KONFIGURATOR PAKIETÓW.